Компьютерная офтальмология. Eyes.In.Ua — Плеоптіка

Набір програм "Плеоптика 3" (6 ігор).

Лікування амбліопії ("ледаче око").

 

Программа "Плеоптика 3". CD Диск. Упаковка.До набору входять програми "Тір", "Льдинка", "Хрестики", "Галактика", версія 3, а також "Крабик", "Дартс", версія 2. Ці програми призначені для лікування амбліопії ("ледаче око") будь-якого ступеня та будь-якого виду у пацієнтів від 3-х років і старше. Метод дає гарні результати і у випадках різко нестійкої фіксації, коли багато інших способів лікування амбліопії виявляються неефективними.
У звязку з тим, що у програмах "Тір", "Хрестики" та "Галактика" використовуються ритмічно миготливі зображення, при їх призначенні пацієнтам з судорожною готовністтю необхідна консультація невролога.

При амбліопії страждає багато зорових функцій: фіксація, взаємодія центрального зору з периферичним, контрастна чутливість, окорухові рефлекси, зв'язок зору з рукою и т.д. Якщо їх тренувати всі одночасно – наприклад, просто заклеїти здорове око і користуватися хворим, – відновлення буде йти дуже повільно: вирішуючи звичайні зорові задачі, мозок намагається задіяти найбільш збережені механізми. Тому для ефективного лікування ми підібрали тренування для кожної зорової функції окремо, оформивши їх у спеціалізовані ігри.

Мотивація пацієнтів посилюється завдяки тому, що лікування проходить у процесі мультімедійной гри. Виборча увага до ігрових об'єктів стимулює зорові функції "ледачого" ока. Для підвищення зорової активності використовується вплив слухової системи на зорову за рахунок того, що в ключові моменти гри лунають відповідні звуки.

Моторика рук пацієнта з амбліопією, зв'язана з зором, також порушена – або рука здоровим оком управляється добре, а хворим погано, або, якщо обидва ока хворі, зв'язок з рукою порушений у принципі. В свою чергу, відновлення зорових функцій, тісно пов'язаних з моторикою рук, як їх розвиток у немовлят, відбувається ефективніше саме у результаті тонких координованих рухів руки при участті зору. І у Плеоптиці 3 відновлюється зв'язок зорової та моторної систем (око-рука) у процесі управління одним з ігрових об'єктів за допомогою миші. Програми автоматично, у відповідності з станом зору пацієнта, підбирають розміри і контрасти стимулів, розподіляють час стимулювання. Відбувається це завдяки зворотньому звязку стимулятора з пацієнтом через мишку або клавіатуру, шляхом анализа його зорово-моторної координації та сенсомоторної реакції.

Основні відмінності даної версії Плеоптики:

 - Програми адаптовані до Windows XP/Vista/7. Новий ключ захисту дуже маленький, і його важко зламати. Додалися дві нові гри, "Крабик" и "Дартс", які тренують контрастну чутливість та подолання труднощів роздільного бачення (краудінг-ефект).

 - "Тір" залишився направленим на тренування основних оптомоторних рефлексів, а тренування супроводжуючого стеження, яке не мало у ньому автоматичного управління, отримала розвиток у "Льдинці".

 - У "Льдинці" вдосконалене тренування рефлексу стеження і координації "око-рука": відтепер в залежності від точності супроводження рухомого об'єкту перерозподіляється час тренування при різних швидкостях його руху.

 -В "Хрестиках" упор зроблений на зоровий пошук та тренування роздільної здатності в умовах, провокуючих краудінг-ефект, а тренування контрастної чутливості, яке не мало автоматичного управління, перейшло в "Крабик" та "Дартс", де контраст є автоматично керуючим параметром.

 - Спростилось управління, стало простіше меню – зокрема, немає потреби вибирати у меню режими для дітей з різною моторикою.

 - Змінились умови ліцензування: набір поширюється тільки цілком, оскільки при амбліопії треба тренувати багато зорових функцій. Користувачі зможуть придбати ліцензію не тільки без обмеження часу занятть, але і з обмеженим загальним часом занятть, який витрачається на усі ігри.

Тір 3 Льдинка 3 

Игра "Тир 3". Из набора игр "Плеоптика 3"Гра направлена на тренування основних окорухових рефлексів – розвороту ока на об'єкт та фіксації на об'єкті. Відновлює зв'язок “око-рука”. Сприяє підвищенню гостроти зору. Може використовуватися на початковій стадії лікування.

Игра "Льдинка 3". Из набора игр "Плеоптика 3" Гра навчає амбліопічне око слідкувати за об'єктами, рухомими з різними швидкостями по складних траєкторіях. Відновлює дрібну моторику руки, координацію її рухів під управлінням амбліопічного ока.

Хрестики 3

Галактика 3 
Игра "Крестики 3". Из набора игр "Плеоптика 3"Гра навчає виділяти об'єкти різних розмірів серед схожих на них об'єктів, що утворюють структурований фон. Тренує функцію сприйняття як яркістного, так і кольорового контрасту. Игра "Галактика 3". Из набора игр "Плеоптика 3"Гра навчає аналізувати текстуру, розрізнювати у візерунку усі більш мілкі деталі, пригнічуючи враження від участків зображення поза зоною уваги. Тренує в цих умовах основні функції центрального зору: фіксацію, роздільну здатність при сприйнятті яркістного та кольорового контрасту.

Крабик 2

Дартс 2 
Игра "Крабик 2". Из набора игр "Плеоптика 3"Гра навчає розрізнювати слабоконтрастні об'єкти в умовах виділення об'єктів з оточення, тобто тренує контрастну чутливість. Гра проста і спокійна, добре підходить для дітей з тонкою психікою, з уповільненою реакцією або з порушеною моторикою. Игра "Дартс 2". Из набора игр "Плеоптика 3"Гра перевіряє, наскільки добре амбліопічне око розпізнає об'єкт, оточений подібними об'єктами, та навчає долати труднощі роздільного бачення при різних розмірах об'єктів. Якщо око розрізнює об'єкт легко, гра тренує здібність розрізняти деталі об'єкта при зниженому контрасті, тобто контрастну чутливість.
  Комплект поставки Умови ліцензії Варіанти поставки
Дистрибутив на CD або USB флешці.
Електронний ключ захисту.
Посібник користувача.
Ліцензія.
Гарантія.

Можлива багаторазова зміна комп'ютера. Для професійної діяльності
(Ліцензія без обмеження загального часу занять)
Для домашнього користування::
Плеоптика 3 ОЛ-15 (на 1 курс – 15 год)
Плеоптика 3 ОЛ-30 (на 2 курсу – 30 год)
Плеоптика 3 ОЛ-45 (на 3 курсу – 45 год)
Плеоптика 3 ОЛ-60 (на 4 курсу – 60 год)
Плеоптика 3 ОЛ-120 (на 8 курсів – 120 год)
Плеоптика 3 ОЛ-720 (на 48 курсів – 720 год)
 
Системні вимоги до комп'ютера
Операційна система – Windows XP / Vista / 7 / 8.1 /10 русифікована.
Процесор (мінімально) – Pentium 1,2 ГГц.
Вільний дисковий простір - 400 Мб.
Відеокарта повинна забезпечувати дозвіл не менше 800x600 пікселів в режимах 256 кольорів (8 біт) і True Color (32 біта), обсяг відеопам'яті - не менше 32 мегабайт.
Дисковод для зчитування CD (якщо поставка дистрибутиву на CD).
Вільний USB-порт.
Звукова карта і динаміки або навушники.